Wpisy użytkownika NieAnonimowa z dnia 7 października 2013

Liczba wpisów: 2

najlepszekosmetyki
 
To absolutny, wszech obezwładniający, nieskrępowany luz...

Dres - www.martofchina.com/light-grey-hoodies-with-pant…

dres.jpg


I robienie sobie dobrze w każdej postaci!

1374362_583785244991075_402787468_n.jpg


W opozycji stoi jednak coś przerażającego...

3lqusndep57p_1xq1-sz6v8r0y.jpg


Dzień którego imienia nie warto wymawiać, bo zostawia po sobie jedynie niesmak...

:D

*Bry wszystkim!*
  • awatar Sombra: Nie znoszę niedziel przez poniedziałki.
  • awatar Madam_Sate: z leksza oszukany ten dres, tzn. spodnie dopasowane, ale i tak wypaśny :D Poniedziałek poniedziałek poniedziałek!!
  • awatar testowanie czas start:): a ja kocham poniedziałek po 12godzinach niedzielnego zapierdzieliska :) błogie lenistwo jest *BOSKIE* niezależnie w jaki dzień tygodnia wypada:) P.S Dres boski
Pokaż wszystkie (29) ›
 

najlepszekosmetyki
 
9bdf0ef5c9c9b09aecc01b4a521fe1cc.jpg


Powtarza się to u mnie z chirurgiczną precyzją. W jesiennych mgłach rozpływa się wspomnienie lata, a pierwsze co mi to uświadamia to nie krótsze dni, zimne poranki czy rozpoczynający się sezon grzewczy. Sygnałem, że jesień w pełni są moje wędrujące włosy. Gdy coraz więcej spotykam ich na podłodze, kołnierzu płaszcza i szczotce - wzywam do boju małych pomocników...
 
suple.jpg


Jakby to określił Robert Burneika - suple!
Temat wałkowany na forach i blogach, kontrowersyjny, mający zwolenników i przeciwników.  Jedni twierdzą, że to zwykłe preparaty placebo, a kupowanie ich to nabijanie kieszeni producentom. Dla innych zbawienie w okresach przejściowych jak lato/jesień, zima/wiosna. Dla mnie - doraźna pomoc i towarzystwo dla wcierek i olejów które również przywołuję do szeregu gdy włos z głowy leci.

*Jeśli suplement - to jaki?*

Jednoznacznej odpowiedzi nie ma, gdyż każdy/każda z nas ma inne potrzeby, braki i wymagania organizmu. Przy każdym takim temacie powtarzam do znudzenia - sezonowe wypadanie włosów jest zupełnie czymś innym jak pociążowe wypadanie, hormonalne wypadnaie, utrata włosów z powodu stresu, choroby czy źle wykonanych zabiegów fryzjerskich. Na każdy z tych powodów musimy szukać innego rozwiązania. Suplementy pomagają doraźnie i jako, że nie są lekiem nie wpłyną na poważniejsze problemy z włosami.

*Mój suplement na tą jesień...*

Belissa nie dała rady. Pierwszy raz się to zdarzyło, ale zdarzyło; więc musiałam poszperać w google. Im więcej czytałam tym mniej wiedziałam, ale skoro zaczęłam to pasowało temat ujarzmić.

* najlepszy skład wśród suplementów które brałam pod uwagę ma Vitapil. Niestety ma też bardzo złe opinie. Całkowicie ten preparat przekreśliła mi recenzja Anwen: www.anwen.pl/2012/03/suplementy-vitapil.html

* mocno reklamowany Merz Special zmienił skład i nie robi już takiego pozytywnego szału jak dawniej.

* Skrzypovita lubi powodować niespodzianki skórne.

* Jeśli szukamy preparatu wieloskładnikowego to koniecznie z biotyną i skrzypem.

* Bardzo dobre opinie zbiera preparat ZMA firmy Activlab jako wsparcie walki z wypadniem włosów. To suplement zawierający Magnez, Cynk i wit. B6 w postaci wysokoprzyswajalnych chelatów.

* Z całej kolorowej gamy dostępnych suplementów najkorzystniej zerkają dwa produkty: Silica firmy Naturel, preparat Dermobon firmy Bonimed oraz Bio-Silica firmy Olimp Labs.

Wszystkie posiadają i biotynę i wyciąg ze skrzypu. Silica dodatkowo posiada w składzie żelazo, którego Bio-Silica nie ma, a dla mnie to ważny składnik. Dermobon również żelaza nie ma, ale z kolei posiada dużą ilość skrzypu (100 mg w kapsułce). Kwestie finansowe z kolei plasują Silicę na miejscu pierwszym, za 100 tabletek w cenie 22,89 zł (www.doz.pl/(…)p3940-Silica_preparat_wzmacniajacy_ta…), dwa pozostałe suplementy są w porównaniu z nią drogie ; Dermobon 13 zł/30 szt (www.doz.pl/apteka/p8988-Dermobon_kapsulki_30_szt) i bardzo drogie; Bio-Silica 23,34 zł/ 30 kapsułek (www.olimp-labs.com/11,13,222/Produkty/BIO-SILICA.html)

Mój wybór? Silica.

Silica-50-tabletek-p1400_big.jpg

__________________________________________________

W tym całym galimatiasie jest jedna prawda - nawet najdoskonalszy suplement nie zastąpi nam prawidłowej diety, więc nie możemy traktować ich jako stały element naszego trybu życia. No i pamiętajmy - oczekiwać rezultatów można jedynie wtedy gdy przyjmujemy je regularnie (tj. codziennie, a nie od święta i przez pierwsze 2 tygodnie polecam 2 tabletki/kapsułki suplementu) i najlepiej w trakcie/po jedzeniu.

No i keep calm i niech nam tylko liście klonu na głowy lecą...

:D
  • awatar sztukakamuflazu: Drowit - drożdze a włosy rosną i po miesiącu nie wypadają:)
  • awatar Królewna Jęczybuła: używam tabletek silica od kilku lat i nigdy mnie nie zawiodły. mocne włosy i piękne paznokcie gwarantowane :)
  • awatar ajnusia: Kochana tez używała. W ubiegłych latach silicy,wyjątkowo w tym roku jeszcze włosy odpukac mi nie lec, ale moze faktycznie lepiej zapobiegać :)
Pokaż wszystkie (49) ›